Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Kalymnos – Spaidermen’ų sala

Kalymnos salą yra pamėgę ekstremalaus sporto fanai – tai puiki vieta spaidermenams, norintiems palavinti laipiojimo po uolas įgūdžius. Daugelis poilsiautojų čia labai sportiški ir dažniausiai juos išvysite su kuprinėmis, prikrautomis virvių. Ypač išsiskiria moterys – labai raumeningomis nugaromis, stipriomis rankomis ir kojomis. Saloje veikia kelios laipiojimo po uolas mokyklos, o spalio mėnesį vyksta šiam sportui skirtas festivalis. Tad jei nebijote aukščio, norite pasijusti kaip Kri-Kri (vietinės kilmės kalnų ožka), netekti riebalų ir išvystyti raumenyną – rekomenduoju šitą vietą.

Sala nuo seno garsėja ir natūralių kempinių verslu. Tai tokie augalai, kurie atrodo ir yra naudojami kaip kempinės, tad nardymo tradicijos čia labai gilios tikrąja to žodžio prasme (juk pas juos vietoje bulviakasio periodiškai nuimamas kempinių derlius). Tačiau dabar tradicijos įprasminamos nardymo klubuose.

Kalymnos‘e šen bei ten pažerta nedidelių kaimelių. Didžiausias miestelis-uostas – Pothia. Kaip sužinojome iš vietinių, dažniausiai sezonui pasibaigus kaimai ištuštėja, užsidaro tavernos ir viešbutukai, o gyventojai persikrausto žiemoti į Pothia arba iškeliauja uždarbiauti į Australiją. Antras pagal dydį – kalno šlaite įsitaisęs linksmas kaimas Massouri, su visa turistams reikalinga infrastruktūra: tavernomis, parduotuvėlėmis, viešbučiais, automobilių ir motorolerių nuomos punktais (pastarųjų mažuose kaimuose nerasite).

Pothia
Pothia

Žinoma, daugiausiai galiu papasakoti apie Emborios, kur gyvenome. Jautėmės lyg kaime pas močiutę – gieda gaidžiai, bliauna ožkos. Kaimas įsikūręs labai gražioje vietoje, tarp uolų ir įlankos su nedideliu uostu bei pliažu. Jame yra tik vienas viešbutis Harry’s Paradise, kuriame ir apsistojome. Taip pat mačiau kelis namus, kuriuose galima išsinuomoti kambarį. Jei norite ramybės ir jaukumo, arba praleisti laiką su slapta meiluže (meilužiu) – tai kaip tik ta vieta. Kalymnos, skirtingai nuo didžiųjų salų, tikrai nesutiksite tautiečių ar apskritai ko nors iš Rytų Europos. Salą yra pamėgę prancūzai, italai ir anglai. Tie, kurie nenusiteikę laipioti po uolas, atplaukia jachtomis ir vakarais užpildo prie jūros įsikūrusias tavernas. Emborios kaime jų net šešios – mes lankėmės trijose. Visose labai skaniai maitina ir kiekviena labai savita. Tarkime mūsų viešbučio sode įkurdinto restorano šeimininkė gamina labai sofistikuotus patiekalus, ji pati savo virtuvę teisingai vadina „creative“ ir galėtų drąsiai konkuruoti su prabangiausiais restoranais. Jei kartais apsilankytumėte saloje – rekomenduoju atsibelsti į Emborios vien dėl vakarienės Edvokios sode.

Emborios kaimas
Emborios kaimas

Na o restorane „Artistico“ vakarais svečių laukia ne tik gardus maistas, bet ir gyvos muzikos koncertas. Vakarui įsisiūbavus ką tik gėrimus nešiojęs šeimininkas pasiima gitarą, vėliau prie jo prisijungia iš virtuvės atbėgusi žmona ir prasideda „live“. Atrodo, kad esi savos chebros baliuje. Šeimininkai nešioja gėrimus, kartu svaiginasi ir plepa su svečiais, nuolat vaišina kokiais nors „šotukais“. Aš aišku nepraleidau progos padainuoti akomponuojant Džordžui ir sulaukiau populiarumo gerokai apgirtusių anglų ir vokiečių tarpe. Su šeimininke aptariau graikiškos virtuvės ypatumus. „Jei žuvis – tai tik šiandien pagauta, jei salota – tai būtinai ką tik nuskinta“, energingai gestikuliuodama pasakojo virtuvės šefė-vokalistė. Bet tai ne vienintelė jos taisyklė. Labai svarbu – būti geros nuotaikos. Kartą į jų restoraną atėjo susiraukusi moteriškė, ji skleidė tokią blogą aurą, kad net virtuvėje jautėsi „I could not make an omlette!“, piktinosi Džordžo žmona. Sakė turėjo išmesti net tris omletus, o po to liepė Džordžui išmesti tą susiraukusią bobą. Juk gyvenimas per trumpas, kad būtume paniurę arba spoksotume į susiraukusius veidus. Pasistengsiu nepamiršti šito jos recepto.

Massouri miestelis
Massouri miestelis

Leave a comment

name

email (not published)

website