Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

6 mitai apie laisvai samdomą darbą

Šis žiemiškas pavasaris man yra įsimintinas ne tik dėl sniego pusnių mėnesį, bet dar ir dėl to, kad švenčiu pirmuosius metus, kai dirbu kaip laisvai samdomas žmogus. Metai buvo labai įdomūs, per juos daug ko išmokau ir tikiu – gerokai patobulėjau. Nors be pastovių pajamų (jei taip galima pasakyti) gyvenu tik metus, jau susidūriau su keliais mitais apie free lancer‘ius ir galiu drąsiai juos paneigti.

1.    Laisvai samdomi darbuotojai neturi finansinio stabilumo.

Bet juk jo neturi ir tie, kurie eina į etatinę tarnybą. Jus bet kada gali atleisti, sumažinti etatą ir atlyginimą. Taip, man kiekvieną mėnesį neįkrenta fiksuota alga, bet dar niekada nebuvo taip, kad visiškai nieko neuždirbčiau. Jei gerai dirbi – uždirbsi visada.

2.    Freelancer‘iai neturi socialinių garantijų.

Na, mokesčius aš susimoku, todėl teisę į gydymą turiu kaip ir visi. Pensija? O ar jūs tikri, kad Sodra egzistuos po 30 metų, kai sulauksite pensijinio amžiaus?

3.    Jei dirbi laisvai, gali miegoti kiek nori.

Labai gaila, bet ne :) Viena iš priežasčių, kodėl nusprendžiau atsisakyti gero etato – man buvo žiauriai sunku keltis anksti ryte. Suprantu, kad skamba juokingai, bet prievartauti save išsiversti iš lovos 7 ryto tam, kad susišukavusi ir pasidažiusi ofise atsidurčiau 9 val. man atrodė visiška nesąmonė. Tačiau ir dabar miegoti kiek noriu negaliu – nieko nespėčiau! Paprastai keliuosi 9 (na gerai, tam tikrais atvejais ir 10…) valandą. Lovoje kas dieną neprisivoliosi – juk reikia laikytis terminų, o be to, klientai, dirbantys biuruose, gali paskambinti ir iš pat ryto.

4.    Taip dirbti gali tik dizaineriai, programuotojai ar kiti menininkai.

Nebūtinai. Neturiu konkretaus amato, užsiimu tiek kūrybiniais, tiek organizaciniais darbais. Kuriu pavadinimus, šūkius prekiniams ženklams, rašau įvairius tekstus, organizuoju reklamines kampanijas, prižiūriu socialinius tinklus. Iš pradžių maniau, kad reikės išmokti maketuoti arba geriau fotografuoti, bet ir be to turiu pakankamai užsiėmimo ir pajamų.

5.    Namuose sunku susikaupti – trukdo televizorius, šaldytuvas…

Gal kažkam ir trukdo, bet man – tikrai ne. Kiekvieną dieną susiplanuoju, ką turiu padaryti ir stengiuosi plano laikytis. Žinoma, jei turite vaikų – namie dirbti sudėtinga, bet juk galima išsinuomoti darbo vietą Hub‘e, kabinetą arba kooperuotis su kuo nors nedideliame biure.

6.    Kai dirbi vienas – kankina vienatvė.

Nors esu pati sau viršininkė ir pavaldinė, vienatvė manęs tikrai nekankina. Kiekvieną dieną tenka nemažai bendrauti, savaitės bėgyje dažnai susitinku su klientais ar kolegomis, su kuriais dirbu prie bendrų projektų, tad tikrai neteko braukti ašaros dėl to, kad dienos metu neturiu su kuo pasišnekėti.

Be to, kad sugrioviau net šešis mitus apie freelancinimą, galėčiau išvardinti daug tokio darbo privalumų. Bet apie tai – kitą kartą.

Comments

Žora
Reply

Trečias mitas „sugriautas“ kaip turi būt.. :) ))

Žora
Reply

Tfu, tai yra, antras :)

goda
Reply

Ačiū, užskaitau komplimentą ;)

Inga
Reply

kalbant apie patį freelancinimą, vakar užsiregistravau http://www.lingjob.lt, žiūrėsim ar pavyks padirbėti////

Leave a comment

name

email (not published)

website