Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Odė graikų virtuvei

Pirmame plane - souvlaki, antrame - dolmades, trečiame - graikiškos salotos ir aš
Pirmame plane - souvlaki, antrame - dolmades, trečiame - graikiškos salotos ir aš

Graikų virtuvė yra puiki, tad jei ketinate atostogauti Graikijoje, neapsiribokite viešbučio maitinimu – būtinai susipažinkite su kulinariniu paveldu! Šis įrašas pravers besiruošiantiems į prieskoniais kvepiančią šalį, kadangi patiekalų pavadinimai yra neverčiami. Žinoma, paslaugūs padavėjai greičiausiai jums paaiškins kas yra kas, bet jei susipažinsite su pagrindiniais patiekalais, bus paprasčiau šifruoti iškabas ir meniu.

Taigi, pradedame kulinarinę kelionę. Graikų tavernose nerasite prabangos, nes pagrindinis dėmesys čia skiriamas maistui ir maloniam aptarnavimui. Porcijos didelės, o biudžetas, kurio pakanka sočiai pavalgyti vienam žmogui (su gėrimais) – apie 10 eurų. Visų karštųjų patiekalų garnyras vienodas. Mums pasirodė labai keista, kad prie to pačio patiekalo patiekimos ir bulvės, ir ryžiai. Toks pats keistas derinys, kaip makaronai su duona :) . Prie karštųjų daržovių deda nedaug, tad jei mėgstate šviežias daržoves, geriau atskirai užsisakykite salotų. Mėsos patiekalai yra puikaus, savito skonio, kurį suteikia kuminas, cinamonas, gvazdikėliai ir įvairiausios žolelės. Žuvis ir jūros gėrybės gaminamos paprastai – pavoliotos tešloje iškepamos aliejuje arba ant grotelių – taip išlieka tikrasis jų skonis. Kol laukiate maisto, jums visada atneš šviežios duonos su kokiu nors užtepu (česnakiniu sviestu, alyvuogių tepenada arba firminiu šefo padažu).

Primame plane - sepija, antrame - kalmaras
Primame plane - sepija, antrame - kalmaras

Toliau pateikiu pagrindinių tradicinių patiekalų sąrašą.

Graikiškos salotos neturi nieko bendro su graikiškais riešutais, kinišku kopūstu ir actu. Tikros graikiškos salotos – tai stambiai supjaustytų pomidorų, agurkų ir paprikų kalnas, ant kurio viršūnės užmesta fetos „plyta“, kelios alyvuogės ir pabarstyta prieskonių.

Įdaryti pomidorai – vegetariškas patiekalas, kurį galima užsisakyti ir kaip puikų papildomą garnyrą. Jums atneš vieną arba du ryžiais ir žolelėmis įdarytus pomidorus ir papriką.

Dolmades aš pavadinau graikiškais „balandėliais“, tik vietoje kopūstų čia naudojami vynuogių lapai, o įdaras vegetariškas – ryžiai.

Souvlaki yra marinuotos, ant grilio keptos mėsos vėrinukas, primenantis mums gerai pažįstamus šašlykus.

Mousaka – tradicinis apkepas iš bulvių, baklažanų ir maltos mėsos, padengtas Bešamelio padažu.

Pastitsio – taip pat apkepas su malta mėsa ir Bešameliu, tik jo pagrindas – makaronai. Valgiau du kartus, man kaip makaronų mylėtojai, labai patiko.

Soutzoukakia tai tokie graikiški jautienos kotletukai, tik, skirtingai nuo mūsiškių, yra pailgi.

Kokkinisto – nerealiai skanus jautienos troškinys. Mėsa minkštutėlė, ištroškinta pomidorų ir vyno padaže,  tiesiog tirpsta burnoje.

Stiffado – taip pat troškinys, gali būti triušienos, avienos arba jautienos, kuri ištroškinta pomidorų padaže su mažais svogūnėliais.

Jūros gėrybių paragauti tiesiog privaloma. Šviežia žuvis, kalmarai, aštuonkojai, sepijos ir krevetės yra tai, ko namuose gauname labai retai arba negauname iš viso. Be to, šaldyti produktai, pagaminti net ir geriausiame restorane, neatstos šviežių, ką tik iš jūros ištrauktų ir ant grilio iškeptų jūros gėrybių.

Neretai paprašę sąskaitos gausite desertą arba "šotuką"
Neretai paprašę sąskaitos gausite desertą arba "šotuką"

Jei užėję į taverną nežinosite, ką pasirinkti, užsisakykite taip vadinamą „greek plate“ ir jums atneš visko po truputį. Na o aš su graikų virtuve tikrai neatsisveikinu, nes jau laukiu kada mane pasieks puiki graikiškų receptų knyga iš „Amazonės“.

Leave a comment

name

email (not published)

website