Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Facebook profilis, grupė ar puslapis?

Tiems, kas nardo po Facebook‘ą kaip žuvis vandenyje, toks klausimas nekyla. Jiems ir nesiūlau skaityti šio straipsnio, tačiau jei tik keliate koją į like‘ų ir share‘ų pasaulį – ši informacija Jums pravers.

Jeigu atstovaujate kokią nors organizaciją arba tiesiog norite virtualioje erdvėje plačiau paskleisti informaciją apie savo darbus ir idėjas, turbūt jūsų neapleidžia jausmas „jei manęs nėra Facebook – aš neegzistuoju“.  Kadangi jau skaitote apie, tai nepulsiu aiškinti kodėl jums reikia keliauti į Facebook‘ą, o padėsiu pasirinkti komunikacijos formą. Facebook‘e galite gimti trimis būdais, t.y. :

-          Profilis (profile)

-          Grupė (Group)

-          Puslapis (Page)

PROFILIS yra tinkamas tik asmeniniam naudojimui, t.y. jis nebus tinkamas verslui ar organizacijai, nes yra skirtas asmeniniam naudojimui. Tarkime su profiliu Marijona Mikutavičiūtė „draugaus“ kiti profiliai, t.y. žmonės, o tai reiškia, kad jie matys vieni kitų asmeninę informaciją. O juk tikrai ne visi Facebook vartotojai nori dalintis asmeniškumais su nepažįstamais.

GRUPĖ pravers jei norite suburti žmones, kuriuos vienija bendras interesas arba tikslas. Grupės gali būti atviros (pvz. bendram pokalbiui norite suburti alaus kamštelių kolekcionierius) arba uždaros (tinka bendravimui su nepažįstamais žmonėmis, pvz. renkate grupę kelionei). Grupės nariai gali išsaugoti privatumą, bet tuo pačiu sėkmingai bendrauti tarpusavyje, organizuoti renginius, dalintis nuotraukomis, informacija ir t.t. Didžiausias grupės privalumas yra tas, kad galite tiesiogiai siųsti žinutes grupės nariams. Dabar Facebook grupėje galite sukurti el. pašto adresą, kuriuo pasiųstą žinutę gaus visi grupės nariai.

PUSLAPIS yra tinkamiausia priemonė, jei jūsų tikslas suburti kuo didesnį Facebook „fanų“ skaičių, t.y. jei norite populiarinti savo organizaciją, prekės ženklą arba idėją. Pagrindiniai  Facebook puslapio privalumai:

-          galėsite jį reklamuoti Facebook tinkle (ko negalite daryti su grupe ir profilu);

-          puslapis turi daugiau dizaino galimybių,

-          puslapyje galima naudoti įvairias aplikacijas.

Tiek trumpai, ir dar tokia lentelė-atmintinė jei ateityje tektų rinktis.

Sėkmės, rašykite, jei kyla klausimų.

Comments

Tomas
Reply

Aš vis dėl to rinkčiausi fanų puslapį vien dėl galimybės kurti aplikacijas, kurios žymiai praplečia puslapio funkcionalumą.

kodelčiukas
Reply

Labas, turiu, manau gerą idėją Facebook puslapiui sukurti, bet man principai neleidžia to daryti vien tik iš idėjos, dėl savęs pagarbos reikia bent minimalios kompensacijos už gaištamą laiką. Bus norinčių ten reklamuotis, čia ir kyla klausimas – kaip paspaudimus ar parodymus paversti į centukus? Gal atrodo ir nespėjančio su laiku žmogaus klausimas, bet tai visai ne mano sfera. Iš anksto Ačiū

goda
Reply

Facebook’as tikrai ne ta platforma, kur galėtum generuoti centus už paspaudimus. Geriau tokiu atveju savo įdėją įgyvendinti interneto svetainėje :)

Leave a comment

name

email (not published)

website