Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Knyga: „Mano virtualieji aš: kaip socialiniai tinklai keičia gyvenimą, darbą ir pasaulį“

Knygos viršelis
Knygos viršelis

Knygą prieš kelis metus įsigijau LOGIN konferencijoje ir net gavau bendraautoriaus Matthew Fraser autografą. Pagaliau atėjo jos eilė ir, nors apie socialinius tinklus esu skaičiusi ne vieną knygą, galiu drąsiai pasakyti, kad ši kol kas yra mano mėgstamiausia.

Tiesa, pradžioje erzino vertimas, t.y. pažodžiui išversti terminai. Vienas jų, kurį sėkmingai naudoja vertėjai, žurnalistai ir netgi viešųjų ryšių specialistai, yra socialinė žiniasklaida. Sunkiau būtų sugalvoti didesnę nesąmonę. Toks „naujadaras“ buvo išrastas iš anglų kalbos išvertus terminą social media, bet pardon, media yra ne tik laikraštis, telikas ir radijas, tai ir internetas, žaidimai, kinas. Turinys, skleidžiamas per medijas, daugeliu atvejų nėra žinios (dažniausiai tai pramogos ir porno). Tad jei kažkam terminas socialinės medijos atrodo nepakankamai lietuviškas, siūlyčiau jas vadinti bent jau socialiniais tinklais.

Taigi, nepaisant to, kad skaitant pirmuosius knygos skyrius galvoje vis išnirdavo terminai anglų kalba, o smegenys sufleravo apie tai, ką iš tikrųjų norėjo pasakyti autoriai, vėliau pripratau ir ėmiau mėgautis nuoseklia sociologine ir antropologine socialinių tinklų analize. Kadangi knygą parašė komunikacijos profesorius Matthew Fraser ir verslo technologijų profesorius Soumitra Dutta (o ne kokie socialiniuose tinkluose prakutę veikėjai, kurie sukūrė vieną kitą sėkmingą grupę ir jaučia pareigą apie tai parašyti), knygoje rasite įdomią analizę apie tai, kaip žmonės suvokia savo tapatybę, formuoja socialinį kapitalą ir įgauna statusą socialiniuose tinkluose. Sužinosite ką socialinės medijos reiškia žmogaus, organizacijos ir prekės ženklo reputacijai. Čia daug įdomių paralelių su psichologija, istorija ir primatų gyvenimu :)

Knygą tikrai verta skaityti jei turite vaikų, nesuprantate socialinių tinklų populiarumo arba norite žinoti, kaip socialiniai tinklai gali paveikti organizaciją, kurioje dirbate.

Patariu skaityti originalo kalba (Throwing Sheep in the Boardroom: How Online Social Networking will Transform your Life, Work and World).

Comments

Laurynas
Reply

Labas gal but galetum rekomenduoti apie socialinius tinklus knygu? buciau labai dekingas!

Leave a comment

name

email (not published)

website