Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Ieškai darbo? Būk kūrybingas!

Šiuo metu darbo neieškau, bet nesenai konsultavau pažįstamą asmeniniu marketinginiu klausimu – kaip patraukliai pristatyti save darbdaviui. Šiais laikas daugelis kažkodėl vis dar siunčia standartinį CV ir sausą motivacinį laišką, todėl noriu duoti patarimą ieškantiems darbo – turite puikią galimybę išsiskirti iš masės ir priblokšti (gerąja prasme) savo potencialų darbdavį.

Tiesiog pažiūrėkite į reikalą kūrybiškai. Sakysite tai tik dizaineriams, reklamščikams ir PRščikams aktualu? Nesutinku! Nestandartinis prisistatymas parodo, kad esate kūrybinga asmenybė, o kūrybiškumas šiais laikais yra viena labiausiai vertinamų savybių daugelyje sričių. Be to, taip padarysite įspūdį, parodysite, kad stengiatės, kad tikrai norite šio darbo, jus įsimins.

Jeigu jums aktualios darbo paieškos – kelios idėjos ir keli pavyzdžiai.

 

1. Sulipdykite nestandartinį CV.

Ne tik dizaineris gali sukurti originalų CV dizainą.  Tai gali kiekvienas, juk svarbiausia – idėja. Na o jeigu trūksta įgūdžių įdėjai įgyvendinti – visada galima paprašyti draugų pagalbos, tiesa? Nenuostabu, kad interneto platybėse daugiausiai galima rasti dizainerių CV, tad pasistengiau parinkti keletą pavyzdžių, kurie tiktų ir kitoms specialybėms.

Dizainerio prisistatymas, bet puikiai tiktų darbinantis pvz. eko prekių parduotuvėje.

Į banką tokio CV siųsti nerekomenduoju, bet toks vintažinis variantas tiktų ir žurnalistui ir antikvariato dartuotojui.


Jeigu man reikėtų tokį CV perskaityti, turbūt nusišaučiau, bet IT kompanijoje jį galėtų labai gerai suprasti.

 

2. Susikurkite interneto svetainę.

Nereikia būti programuotoju ar web dizaineriu kad tai sugebėtum. Svetainė kainuoja labai nedaug, arba visai nieko nekainuoja.  Pagūglinkite ir rasite daug puikių įrankių, kurie padės tai padaryti. Jei kyla klausimas kam to reikia, atsakau – darbdaviui įdomi ne tik jūsų profesinė patirtis, jam įdomu, koks esate žmogus, ar pritapsite prie komandos. Svetainė gali tai atskleisti. Man asmeniškai labai patinka flavours.me – čia paprastai galima susikurti šiuolaikiškai atrodančią svetainę, kurioje bus integruotos visos socialinės medijos.

 

3. Susukite įtaigų video.

Ko reikia geram video gyvenimo aprašymui? Geros idėjos. Ir tilpkite į dvi minutes, nes atsibosite :) Pabandžiau atrasti tris skirtingos stilistikos pavyzdžius.

Šis PR’ščikas jau pagarsėjęs puikiu pavyzdžiu, kaip buitinėmis sąlygomis galima susikti originalų video apie save.

Kiek rimtesnė mergina.

Na o ši mergina visai nerimta, net dainą sukūrė, įdainavo ir multiką nupaišė, taip norėjo dirbti toje kompanijoje…

 

4. Paruoškite įspūdingą prezentaciją.

Tai gali būti ir PowerPoint, bet man asmeniškai labiau patinka prezi.com. Gerai atrodo ir suteikia kur kas daugiau galimybių (pvz. galite įkelti video iš YouTube). Kaip tik radau prezentaciją apie tai, koks turi būti geras CV. Paminėtas įdomus faktas – vidutiniškai darbdavys CV peržiūrai sugaišta 30 sekundžių…

Sėkmės!

Comments

Martynas Špokas
Reply

Goda, geras straipsnis. Aš jau pradedu galvoti, kad Lietuvoje kūrybiškumo valanda neateis, nes bet koks save specialistu laikantis HR`o specialistas išmeta tavo kūrybiškumą į šiukšlių dėžę, net nepasikonsultavęs su savo vadovu. Kita vertus, gal tai tautos bruožas? Pasižiūrėkime, kiek Vilniuje yra vyninių ir koks jų augimo tempas, kiek nesėkmingų Sushi Expresss kopijų ir kiek žmonių perka iPhone, nes turi jo draugas. Graudu…

goda
Reply

Aš optimistiškiau žiūriu į reikalą. Reikia, kad kažkas ledus pralaužtų ir visi supras kad copy/paste nėra geriausias variantas gyvenime :)

Tomas
Reply

Lietuvoje siųsdamas tokį CV rizikuoji likti nesuprastas :)

goda
Reply

Na, klausimas ar geriau, kad tavęs nesupras ir nepriims į darba, ar tai, kad dirbsi su žmonėmis, kurie tavęs nesupranta?

aure
Reply

Teisingai- didelė tikimybė, kad tavęs nesupras. Aš, kaip ir Goda, siųsdama išsiskiriantį cv galvojau, kad jeigu jau nesupras- aš pas juos ir nenoriu dirbti :) Mano draugas susikūrė su Photoshop kitonišką cv tinkantį visoms kompanijoms- visos, į kurias rašė, pagyrė už originalumą. Aš savo ruožtu sukūriau cv konkrečiam darbdaviui http://aure.weblogics.lt/cv/ Galvojau arba nesupras, arba pasiūlys darbą- kito varianto neturėjo būti :D

Leave a comment

name

email (not published)

website