Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Baimė klysti – kūrybiškumo stabdis

Nepamenu kur perskaičiau šią frazę (norėčiau galvoti, kad pati sugalvojau, bet, deja, greičiausiai nusisavinau nuo kokio išminčiaus). Baimė suklysti Lietuvos teritorijoje gyvenančių žmonių sąmonėje įsišaknijusi labai giliai, nepaisydama kiek jų kūnu teka rusų, lenkų, žydų, vokiečių ar dar kito nelietuviško kraujo. Nuolat baiminamės. O jeigu man nepavyks? Kaip aš atrodysiu? Ką žmonės pasakys? Jei nepasiseks – būsiu tikras nevykėlis. Jei šito imsiuos, prarasiu pinigus, arba – dar blogiau – nieko neuždirbsiu. Juk mes nedarome dalykų už kuriuos nemoka, ar ne? Tai menininkų ir „lūzerių“ užsiėmimas. Tad užsisukame kasdieninėje „darbas-namai“ rutinoje, o savaitgaliais draugų ratelyje padejuojam, kad gyvenimas bėga gal būt ne taip, kaip norėtume. Ir viskas dėl to, kad bijome suklysti. Ne savęs bijome, bijome kitų.

Turime ko pasimokyti iš mažų vaikų, kuriems svetimos tokios baimės. Klaida jiems – naujas atradimas. Man, trečioje dešimtyje pradedančiai muzikuoti pianistei, prireikė dviejų metų, kol sugebėjau nepatraukti rankų nuo instrumento lyg nuo karšto lygintuvo, kai padarau klaidą. Treniruotės davė rezultatų muzikoje, tikiuosi atsiskleis ir gyvenime.

Jūsų dėmesiui dvi trumpo kūrinio versijos. Pirmąją pagroju teoriškai teisingai, antroje suklystu, bet nesustoju. Man asmeniškai antra versija atrodo įdomėsnė :)

Comments

Arvydas
Reply

Iš kur atsiranda baimė suklysti?
Vaikai jos neturi, bet ji kažkada atsiranda?
Taip, ją išaugina, išugdo tėvai ir … mokykla. Ko moko mokykloje? Duoti TEISINGUS atsakymus? :)

Leave a comment

name

email (not published)

website